Afrika

KENIJOS IR TANZANIJOS SAFARIAI

Pažintinė – poilsinė kelionė su poilsiu prie vandenyno
 
 
 
 
Kelionės data:                              2015 01 15 – 01 28 d.;
Kelionės trukmė:                         14 dienų / 12 naktų;
Kelionės kaina:                            asmeniui dviviečiame kambaryje nuo: 9995 Lt;(2894,75EUR);
Priemoka už vienvietį kambarį:  694 Lt:(200,99EUR);
Grupės dydis:                                10 - 14 asmenų.
 
Pažinkite laukinę Kenijos ir Tanzanijos gamtą bei idilišką tropikų pakrantę Mombasą. 8 dienas tyrinėsite garsiausius parkus, patirsite kvapą gniaužiančius safarius ir išvysime rečiausius gyvūnus. Kelionę pradėję žymiąjame Masai Mara parke Kenijoje, vyksite prie didžiausio Afrikoje ir vieno garsiausių pasaulyje Viktorijos ežero, o paskui mūsų lauks Tanzanijos lobiai – legendinis Serengečio parkas su didžiąja migracija ir kvapą gniaužiantys vaizdai Ngrorongoro krateryje, kuris yra didžiausias pasaulyje nesuniokotas ir neapsemtas krateris. Ir tuo mūsų nuotykiai nesibaigs, nes pasuksite į Tsavo parkus, pakeliui pravažiavę Afrikos stogu vadinamą Kilimandžarą ir pasigrožėję jo snieguota viršūne, vėl įsuksite į Kenijos teritoriją. Po nuotykių kupinų safarių ir nepamirštamų įspūdžių būsime nusipelnę išskirtinio poilsio, tad kelionės gale pasieksite Indijos vandenyno pakrantę Mombase, kur lauks pasakiškai balti paplūdimiai, koraliniai rifai ir idiliškas 5 dienų poilsis palmių pavėsyje.
 
 
PROGRAMA
 
1 DIENA: Išvykimas iš Vilniaus
Išvykstame iš Vilniaus Sausio 15 d. 14:55 val.. Laukia persėdimas Frankfurte ir naktinis skrydis į Nairobį.
 
2 DIENA: Atvykimas į Nairobį, Masai Maros nacionalinis parkas (pietūs ir vakarienė).
Anksti ryte 06:25 val. atskridus į Nairobį, oro uoste mus pasitiks vietinis gidas ir palikę Nairobio šurmulį, keliausite į masajų žemę. Čia dažnai galima pamatyti piemenis ganančius savo bandas kelkraščiuose. Pravažiuosite Naroko miestą ir galiausiai pasieksime mūsų stovyklavietę Masai Maros parke. Iškart įsikūrę stovyklavietėje ir papietavę leisitės į safarį po žymiausią Kenijos parką, garsėjantį įspūdinga gyvūnų gausa ir įvairove. Draustinis gavo pavadinimą nuo čia gyvenančios masajų tautos ir Maros upės, kuri dalina draustinį į dvi dalis. Masai Mara garsus nuostabiais vaizdais ir ypač daug laukinių gyvūnų bei paukščių rūšių, kurie lengvai pastebimi tarp žalių laukymių ir kalvų. Nepraleiskite pro akis nuostabių žirafų, zebrų, buivolų, gazelių, pavianų, liūtų, gepardų, leopardų ir virš 50 paukščių rūšių. Vakare grįšite vakarienei ir nakvynei į stovyklavietę.
Nakvynė: “Acacia mara” stovyklavietė, 2 naktys, įrengtos palapinės.
 
3 DIENA: Masai Maros nacionalinis parkas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė).
 
Pakilę anksti ir papusryčiavę leisitės į rytinį safarį. Ankstyvas rytas yra geriausias laikas stebėti plėšrūnus po jų naktinės medžioklės. Gal mums netgi nusišypsos laimė pamatyti paslaptingąjį leopardą! Pietauti grįšite į stovyklavietę, o po pietų vėl lauks safaris šia natūralia dykviete: neaprėpiamomis lygumomis, banguojančiomis kalvomis, - nuolat būsime supami nuostabiausių kraštovaizdžių. Masai Maroje pamatysite įvairiausių laukinių gyvūnų. Jei būsite budrūs, pamatysite didįjį Afrikos penketą: dramblį, raganosį, buivolą, liūtą ir leopardą.  
Šiandien pasirinktinai bus galima apžiūrėti ir masajų kaimą. Nusiteikite įspūdžiams ir egzotikai – pasivaikščiosite su masajų kariais po apylinkes, apžiūrėsite jų kilnojamą kaimą, vadinamą „boma“ ir galėsite iš arti susipažinti su jų tradiciniu gyvenimo būdu ir papročiais. Taip pat turėsite laiko nusipirkti vietinių suvenyrų – tradicinių masajų iečių, raudonų skarų, karoliukų papuošalų. 
 
4 DIENA: Masai Mara - Musoma (pusryčiai, pietūs ir vakarienė).
 
Po pusryčių išvyksite tolyn į vakarus, link Kisii/Kericho pasienio posto, pakeliui pravažiusime plačias arbatos plantacijas. Šie miesteliai yra Gusii aukštumų komerciniai centrai ir dėl subtropinio klimato čia veši arbata ir kava. Palikę Keniją, kirsite sieną ir įvažiuosime į Tanzanijos teritoriją. Trumpi sienos kirtimo formalumai, ir mūsų vairuotojas jau veš mus nuostabiu kraštovaizdžiu, o visai netoliese - legendinis, didžiausias Afrikoje, Viktorijos ežeras. To paties ežero, kuris kurstė tyrinėtojų Speke ir Burton fantazijas, kai jie 18 amžiuje ieškojo Nilo ištakų. Ežeras garsėja neeiliniu apylinkių grožiu ir jis yra didžiausias gėlo vandens telkinys Afrikoje. Čia yra tikras paukščių stebėtojų rojus ir geriausias būdas pažinti ežero pakrantes bei aplankyti vietinius žvejų kaimelius - leistis pėsčiomis į nepamirštamą pasivaikščiojimą. Likusią dienos dalį galite praleisti kartu su gidu ieškodami net 240 skirtingų rūšių krūmų ar vandens paukščių, kurie gyvena tik šiame regione.
Nakvynė: “Tembo beach” viešbutis, 1 naktis, standartinis dvivietis kambarys.
 
5 DIENA: Serengečio nacionalinis parkas (pusryčiai, pietūs ir vakarienė).
 
Po pusryčių iškeliausite į Serengečio nacionalinį parką. Serengetis - pirmasis Tanzanijos nacionalinis parkas ir iki šiol svarbiausias turistinis objektas šalyje. Parkas užima 14 763 km² teritoriją, jis apima lygumų pievas, savanas ir miškingas teritorijas. Serengečio nacionalinis parkas yra žymus kasmetine milijonų baltabarzdžių antilopių gnu ir 200 000 zebrų migracija, tan nenustebkite pamatę įspūdingas milijonines antilopių gnu, zebrų ir Tomsono gazelių bandas.  Be kanopinių migracijos parkas garsėja ir savo laukine gamta, ypač „didžiuoju penketu“. Pakeliui į stovyklavietę turėsime safarį ir ten praleisite vakarą, besimėgaudami nepažįstamais ir viliojančiais laukinės Afrikos garsais.
Nakvynė “Nigiri” stovyklavietėje palapinėse. 
 
6 DIENA: Serengečio nacionalinis parkas – Ngorongoro krateris (pusryčiai, pietūs ir vakarienė).
 
Atsikėlę su saulės patekėjimu turėsite nuotykių kupiną rytinį safarį, kuomet gyvūnai patys aktyviausi. Grįžę į stovyklavietę papusryčiausite ir pakilsite į naują safarį. Susipažinsite su čia gyvenančių paukščių ir žvėrių aplinka. Jeigu pasiseks, galėsite pasigrožėti didžiuoju Afrikos penketu! Po to vyksime į pietryčius, toliau iki Ngorongoro draustinio ir gyvybės kupino Ngorongoro kraterio. Ši Pasaulinio paveldo saugoma vietovė didžiuojasi vienais iš gražiausių vaizdų, įskaitant ir retai sutinkamą juodąjį raganosį. Vakarienė ir nakvynė laukia stovyklavietėje ant kraterio krašto.
Nakvynė “Ngorongoro Simba” stovyklavietėje palapinėse.
 
7 DIENA: Ngorongoro krateris (pusryčiai).
 
Anksti ryte, iškart po pusryčių, leisitės į kraterio vidų 7 valandų trukmės safariui. Ngorongoro - tai užgesęs ugnikalnis Didžiajame slėnyje, Žemės plutos lūžio, vingiuojančio per Afriką nuo Mozambiko iki Sirijos, rytinėje atšakoje. Ngorongoro reiškia „didelė duobė". Per milijonus metų milžiniški Žemės plutos slėgiai išstūmė magmą į paviršių per silpnas sandūrio vietas ugnikalnių virtinėje, kuri dabar sudaro rytų Afrikos kraterių grandinę. Ngorongoro yra vienas iš šių ugnikalnių. Kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis negu dabar. Tačiau maždaug prieš 2,5 mln. metų, per paskutinį išsiveržimą, po ugnikalnio kūgiu buvęs magmos židinys ištuštėjo, kūgio viršūnė susmego į tuštumą. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje. Po safario išvažiuosite į Arušos miestelį, kur prasideda ir baigiasi didžiosios safari kelionės. Viešbučio kambarys, lova ir dušas bus puiki atgaiva po kelių naktų, praleistų palapinėse.
Nakvynė “S G resort” viešbutyje,  standartinis dvivietis kambarys.
 
8 DIENA: Arusha – Tsavo parkai (pusryčiai ir vakarienė).
 
Palikę visada gyvibingą ir keliautojų pilną Arušą sau už nugarų, anksti ryte leisimės į kelią tolyn į rytus, link Indijos vandenyno pakrantės. Pakeliui pravažiuosime Moshi miestelį, iš kurio organizuojamos kopimo ekspedicijos į Afrikos milžiną - Kilimandžaro kalną. Jei pasiseks ir dangus bus giedras, galėsime išvysti tolumoje snieguotą jo viršūnę. Pietūs - piknikas pakelyje, o pavakary įsuksime į Kenijos teritoriją ir, kirtę sieną, įvažiuosime į vakarų Tsavo parką. Kadais Tsavo parkas buvo vienas, didžiausias ir seniausias Kenijos parkas, tačiau nutiesus greitkelį Nairobis – Mombasas, parkas buvo padalintas į dvi dalis. Pakeliui į mūsų stovyklavietę turėsime safarį vakarų Tsavo parke.
Nakvynė “Tsavo” stovyklavietėje, palapinėse. 
 
9 DIENA: Rytų Tsavo parkas – Mombasas ( pusryčiai ir vakarienė).
 
Papusryčiavus turėsime paskutinį trumpą safarį Rytų Tsavo nacionaliniame parke, kuris yra daugiau nei 50 žinduolių ir 400 rūšių paukščių namai. Pamatysime įžymų spalvingų žemės sluoksnių sukurtą vaizdą, pavadintą „raudonaisiais drambliais". Po pietų atsisveikinsime su laukine Afrikos gamta ir pasuksime link Indijos vandenyno nuplauti kelionės dulkių. Mombasą ir mūsų viešbutį pasieksime vakare ir čia įsikursime penkioms dienoms idiliško poilsio. 
Nakvynė “Diani sea resort” viešbutyje, 5 naktys, standartiniame dviviečiame kambaryje. Maitinimas – „All inclusive“ (pusryčiai, pietūs, vakarienė ir gaivieji bei vietinės gamybos alkoholiniai gėrimai).
 
10 - 13 DIENA: Mombasas
 
Nuostabus poilsis Indijos vandenyno pakrantės paplūdimiuose, palmių apsuptyje. Galite pasirinkti daugybę vietinių ekskursijų: išvyką į Mombasą ar vietinį kaimelį, nardymą prie Indijos vandenyno koralų, poilsinį kruizą ar šokius afrikietiškoje naktyje.
 
 
14 DIENA: Išvykimas iš Mombaso
Sausio 28 d. ryte atsisveikinsite su rojumi ir puikiomis atostogomis. Jūsų laukia trumpa kelionė iki Mombaso oro uosto, o iš ten tiesioginis skrydis su „Condor" oro linijomis atgal į Europą, Frankfurtą. Vėlai vakare skrydis į Vilnių.
            
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 
* Lėktuvo bilietai tarptautiniams skrydžiams: Vilnius - Frankfurtas - Nairobis / Mombasas - Frankfurtas - Vilnius;
* Pervežimai į/iš oro uosto;
* Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas, angliškai kalbantis gidas ir vairuotojas visos kelionės metu;
* Išvykos (safariai) nacionaliniuose parkuose 6 - 8 vietų džipais;
* Įvažiavimas į Masai Maros, Serengečio, Ngrorongoro, rytų Tsavo ir Vakarų Tsavo nacionalinius parkus;
* 2 nakvynės 2-3* viešbučiuose arba stovyklavietės nameliuose, 5 nakvynės stovyklavietės palapinėse,  5 nakvynės 4* „Diani sea resort“ viešbutyje Mombase;
* Maitinimas pagal programą; 
 
Papildomos išlaidos:
 
* Oro uostų mokesčiai (~ 596 Lt; 172,61EUR);
* Kenijos ir Tanzanijos vizos (po 50 JAV doleriai, perkama pasienyje);
* Ekskursijos Mombase: nardymas, žvejyba, iškylos laivu, apsilankymai gentyje, afrikietiška naktis;
* Arbatpinigiai;
* Sveikatos ir kelionės draudimai;
* Asmeninės išlaidos, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos. 

Daugiau informacijos maloniai kviečiame teirautis:
Kelionių organizatorius Vilniaus kelrodis
M.K.Čiurlionio g. 4 , Vilnius
Tel.: 8 - 5 212 24 95, fax: 8 - 5 212 24 95
Mob.: +370 655 45595, +370 656 08713
El.paštu: info@vilniauskelrodis.lt
aldona@vilniauskelrodis.lt 

Partneriai

   

  

        


 

             

Naudinga informacija
 

 Booking.com