Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/dpstyle/domains/vilniauskelrodis.lt/public_html/admin/lib/classes/DB.class.php on line 13
Vilniaus kelrodis
Nemokamai vežamo bagažo normos ir įkainiai užsakomuosiuose skrydžiuose.
 
Nemokamai vežamo bagažo norma
 
Vienas keleivis, įskaitant vaikus nuo 2-jų metų, gali nemokamai vežtis: 
 
Lėktuvo salone:
 
1-ną vienetą neregistruoto (rankinio) bagažo orlaivio salone, jei rankinio bagažo išmatavimai ne didesni nei 56x45x25cm, svoris – ne didesnis nei 8 kg,. Jis turi tilpti po kėde priešais keleivį arba bagažui skirtoje lentynoje lėktuvo salone. Jei bagažas netelpa tam skirtoje vietoje, yra per sunkus ar dėl kokios nors priežasties laikomas nesaugiu, jis turi būti vežamas kaip registruotas bagažas;
be leistino nemokamo bagažo, keleiviai gali pasiimti:
 
 • moterišką rankinuką;
 • paltą arba antklodę;
 • skėtį, lazdą;
 • fotoaparatą/vaizdo kamerą, binoklį;
 • nešiojamą kompiuterį;
 • medžiagą skaitymui skrydžio metu;
 • kūdikio krepšį;
 • kūdikio maistą maitinimui skrydžio metu;
 • ramentus ir sulankstomą invalido vežimėlį neįgaliems keleiviams. 
Registruotą bagažą lėktuvo bagažinėje:
 
Registruoto bagažo normą nurodytą keleivio biliete (20 kg). Keliaujantiems su kūdikiais yra leidžiama papildomai turėti 10 kg nemokamai vežamo registruoto bagažo. Registruotas bagažas pakraunamas ir gabenamas tame pačiame lėktuve, kaip ir keleivis. Priimami gabenti tik tinkamai uždaryti, užsegti užtrauktuku arba užrakinti lagaminai ir kiti bagažo vienetai.
 
Slidinėjimo įranga skirta vienam asmeniui yra įtraukiama į nemokamo registruoto bagažo normą. Slidinėjimo įrangą vienam asmeniui gali sudaryti slidės, slidinėjimo batai ir lazdos arba snieglentė su snieglentės batais. Jeigu keleivio bagažas viršija nustatytą nemokamai vežamo bagažo normą, už viršsvorį reikės papildomai mokėti.
 
Vienas kūdikio vežimėlis, vienas žmonių su negalia vežimelis priimami gabenti be jokių papildomų mokesčių nemokamai, nepriklausomai nuo to, kiek registruoto bagažo turi keleivis.
 
Kartu skrendantys keleiviai gali vietoje kelis bagažo vienetų turėti tik vieną, registruoto bagažo norma tokiu atveju sumuojama. Tačiau vienas registruoto bagažo vienetas negali sverti daugiau nei 32 kg; 

 
Bagažas viršijantis nemokamai vežamo bagažo normą
 
Jeigu keleivio bagažas viršija nustatytą nemokamai vežamo bagažo normą, oro uoste reikės sumokėti papildomą mokestį už kiekvieną viršsvorio kilogramą . Mokesčio dydis priklauso nuo skrydį vykdančios aviakompanijos taisyklių ir skrydžio nuotolio ir gali keistis.
 
Skrydžiui Vilnius-Bergamas-Vilnius vieno viršsvorio kilogramo kaina skrendant maršrutu Vilnius – Bergamas arba Bergamas – Vilnius yra 18 litų (5 EUR).
 
Dažniausiai vežamas nestandartinis bagažas. Norint vežtis :
 
 • banglentę, jėgos aitvarą ar kitą buriavimo įrangą;
 • vandens slides;
 • nardymo įrangą;
 • dviratį;
 • golfo inventorių; 
siekiant išvengti pakrovimo į lėktuvus problemų būtina iš anksto raštu informuoti UAB „Novaturas“ apie šių daiktų matmenis ir gauti UAB „Novaturas“ patvirtinimą raštu dėl jų vežimo. Įvardinti daiktai privalo būti supakuoti į specialius maišus. Vežant nardymo įrangą būtina iš anksto UAB “Novaturas” pateikti tikslų jos aprašymą. Neturint specialaus bagažo vežimo patvirtinimo, toks bagažas nebus priimtas gabenimui.
 
Banglentės, buriavimo įrangos, vandens slidžių, nardymo įrangos, dviračių matmenys neturi viršyti 400cm/65cm/5cm., svoris neviršyti 32 kg. Daiktai turi būti tinkamai supakuoti.
 
Nardymo įranga: tuo atveju, jei į nardymo įrangos komplektą įeina deguonies balionai, jie privalo būti tušti ir tinkamai supakuoti.

 
Svarbi informacija nėščiosioms 

Pagal galiojančias aviakompanijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, kad būtų išvengta rizikos, aviakompanijos nėščių keleivių prašo skrydžio metu su savimi turėti gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad nėščios keleivės sveikata yra tinkama skrydžiui, bei kurioje būtų nurodytos galimos rizikos ir nėštumo trukmė. Kai nėštumas trunka 28 savaites ar daugiau – tokią pažymą turėti privaloma. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 7 dienos prieš skrydį. 

Prieš pirkdama lėktuvo bilietą ar organizuotą turistinę kelionę, į kurią įeina vežimo oru paslauga, nėščioji apie savo nėštumą turi informuoti kelionių agentūrą ir (ar) kelionių organizatorių UAB “Novaturas” bei gauti UAB “Novaturas” patvirtinimą. 

Gydytojo pažymą reikia turėti tiek registruojantis skrydžiui, tiek visos kelionės metu. 

Gydytojai nepataria lėktuvais keliauti moterims, kurių nėštumas trunka 34 savaites ir ilgiau – skrydis gali turėti neigiamos įtakos moters ir kūdikio savijautai. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir tiek aviakompanija, tiek UAB „Novaturas“ neprisiima jokios atsakomybės už nėščios moters ir kūdikio sveikatą. 

Pagal galiojančias aviakompanijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos. 

Atskirais atvejais orlaivio palydovas ar kapitonas, įvertinęs moters būklę prieš skrydį bei skrydžio aplinkybes (pvz., nepalankios oro sąlygos, sudėtingas skrydis ar kt.), gali priimti sprendimą atsisakyti vežti besilaukiančią keleivę. Tokių priemonių imamasi kilus įtarimui, jog skrydis gali turėti neigiamos įtakos jos sveikatai.UAB “Novaturas” neprisiima atsakomybės už tai, kad nėščioji neturi gydytojo pažymos, nurodančios nėštumo trukmę, galimas rizikas bei patvirtinančios nėščios keleivės galimumą skristi, ir už orlaivio įgulos priimtus sprendimus nėščios keleivės atžvilgiu. 

 

Daugiau informacijos maloniai kviečiame teirautis:
Kelionių organizatorius Vilniaus kelrodis
M.K.Čiurlionio g. 4 , Vilnius
Tel.: 8 - 5 212 24 95, fax: 8 - 5 212 24 95
Mob.: +370 655 45595, +370 656 08713
El.paštu: info@vilniauskelrodis.lt
aldona@vilniauskelrodis.lt 
Partneriai

   

  

        


 

             

Naudinga informacija
 

 Booking.com